Aromaterápiás masszázs
Az aromaterápia nagyon összetet hatással van a szervezetre.
Hatásmechanizmusuk a következő: az illóolajok igen könnyen felszívódnak bőrön keresztül, gyorsan átjutnak a bőr rétegein, elérik a véráramot, majd a véráram segítségével elérik a különböző szerveket. Nem elhanyagolható az sem, hogy belégzés során, a különféle illatok, lelki és érzelmi reakciókat váltanak ki, ezért nagyon jól alkalmazható szorongás oldásra és egyéb lelki problámák kezelésére. Leghatékonyabb, az aromaterápia és a masszázs együttes alkalmazása, az ilyen tipusú problémák kezelés során.
Az illóolajok véráramba jutását a masszázs még meg is gyorsítja és élénkíti annak hatását.
Az aromaterápiás masszázs különösen alkalmas a fájdalom csillapítására, valamint a krónikus fájdalmak kezelésére. Gyakran használják ezért ezt a kombinációt rákos megbetegédések kiegészítő kezeléseként és fájdalomcsillapításaként.
A masszázs közben felhasznált masszázsolaj mennyisége nagyon sok mindentől függ: elsősorban a bőrfelület nagyságától és tulajdonságától. Száraz bőr esetén sokkal több olaj felhasználására van szükség, mint normál vagy zsíros bőr esetében. Általában az olaj mennyisége nem szokta meghaladni a 25 millilitert.
A masszázsolajokat és ollóolajokat általában felvivő anyaggal keverik, amik különböző növényi olajok lehetnek, leggyakrabban a paraffin, mint általános kozmetikai síkosító anyag.
Az illatterápia a természetes gyógymódok közé tartozik igen régóta, igazoltan hatékony a gyógyereje, nagyon sok szervi rendellenességgel kapcsolatban. Az illóolajoknak fertőtlenitő hatásuk is van, ebből következően baktérium,- és gombaölők.
Gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapitó hatását már említettük, ezen túl görcsoldó hatása is közismert, valamint nyugtató, stressz oldó és relaxációs hatása is van.
A leggyakrabban használt illatok: a narancs, levendula, geránium, majoránna, eukaliptusz, rozmaring és még sok más.
Előzetes bejelentkezés szükséges:
Hírek